Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Tipy a triky na kúpu a predaj nehnuteľnosti

Pridané: 20.4.2023

Radi Vám poskytneme niekoľko užitočných tipov a rád, ktoré Vám pomôžu pri prvých krokoch v nehnuteľnostiach. 

Ak sa rozhodnete kúpiť nehnuteľnosť, dôležité je zvážiť svoj finančný rozpočet a prípadné úvery. Potom sa môžete venovať hľadaniu vhodnej nehnuteľnosti, kde je dôležité zvážiť jej polohu, veľkosť a stav. Pri prenájme nehnuteľnosti je dôležité venovať pozornosť najmä podmienkam nájmu, výške nájomného a stavu nehnuteľnosti. Pokiaľ máte záujem o predaj nehnuteľnosti, určite sa oplatí zvážiť jej reálnu cenu, ktorá závisí od mnohých faktorov, ako je poloha, veľkosť, stav a podobne. Preto Vám odporúčame skontaktovať sa so skúsenými realitnými maklérmi, ktorí Vám pomôžu s každým krokom.

Toto sú len základné tipy a triky, ktoré môžu pomôcť pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti. Každá transakcia je jedinečná a môže mať svoje vlastné nároky a výzvy. Preto je dôležité vyhľadať odbornú pomoc a poradenstvo od skúsených realitných maklérov a finančných poradcov, ktorí môžu pomôcť v každej fáze transakcie. Okrem toho, nezabudnite si dôkladne preštudovať všetky dokumenty a zmluvy a neváhajte sa opýtať na všetky otázky, ktoré máte. Dôkladná príprava a informovanosť môže pomôcť zabezpečiť hladký a úspešný proces kúpy alebo predaja nehnuteľnosti.

Radi by sme pomohli klientom, ktorí sa možno prvýkrát stretávajú s kúpou alebo predajom nehnuteľnosti a majú málo skúseností v tejto oblasti. Tu je niekoľko tipov a trikov:

 

Kúpa nehnuteľnosti:

Vždy si urobte predstavu o tom, akú nehnuteľnosť hľadáte a aký máte rozpočet.

Vyberte si spoľahlivého realitného makléra, ktorý Vám pomôže nájsť vhodnú nehnuteľnosť, skontroluje jej právny stav a poskytne Vám odborné poradenstvo.

Pri obhliadke nehnuteľnosti sa nebojte klásť otázky a vyžadovať si potrebné informácie. Nezabudnite sa pozrieť aj na veci, ktoré by mohli byť pre Vás dôležité, napríklad stav stavby, parkovacie možnosti, alebo blízkosť verejnej dopravy.

Pred podpisom zmluvy sa uistite, že máte všetky potrebné dokumenty a že ste si preštudovali všetky podrobnosti zmluvy.

Pri financovaní nehnuteľnosti si preštudujte dostupné možnosti financovania a vyberte si tú najvýhodnejšiu.

Predaj nehnuteľnosti:

Určite si reálnu cenu svojej nehnuteľnosti. Predajca by mal zvážiť okolnosti, ako je stav nehnuteľnosti, jej lokalita, obyvateľnosť a iné faktory.

Príprava nehnuteľnosti na predaj je kľúčová. Upravte ju, aby sa prezentovala v najlepšom možnom svetle - upracete, zabezpečte, aby bola dostupná pre záujemcov, a odstráňte veci, ktoré by mohli byť pre potenciálnych kupcov nepríjemné.

Vyberte si spoľahlivého realitného makléra, ktorý Vám pomôže pri predaji nehnuteľnosti a zabezpečí, aby bola prezentovaná všade, kde je potenciálnych záujemcov. Maklér Vám poskytne odborné poradenstvo a pomôže Vám uzavrieť transakciu bez problémov.

Príprava potrebných dokumentov je tiež dôležitá. Nezabudnite sa poradiť s právnikom a zabezpečte si potrebné dokumenty a povolenia pred samotným predajom.

Toto sú len základné tipy a triky, ktoré môžu pomôcť pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti.